Przejdź do treści
Erasmus dla Nauczycieli

WIZYTY W IRLANDII

DUBLIN 2019

W sierpniu koordynatorka projektu Grażyna Karczyńska jako pierwsza pojechała do Dublina na dwutygodniowy kurs języka angielskiego prowadzony przez szkołę językową International House. Oprócz codziennych zajęć z konwersacji i gramatyki języka angielskiego poznała zakamarki miasta i okolicy. Były to wycieczki do najciekawszych miejsc w Dublinie-Trinity College, gdzie można zobaczyć w Old Library najcenniejszy manuskrypt zawierający łaciński tekst Ewangelii – Księgę z Kells, National Museum, kościóły St. Anne’s Church i St Stephen’s Church, St Patrick’s Catedral , City Hall, Dublin Castle, Muzeum Oscara Wilde, National Gallery of Ireland, Guinness Brewery, Kilmainham Goal.

DUBLIN 2022

Bezpośrednio po zakończeniu roku szkolengo panie Maria Pajtasz i Elżbieta Ratajczak-Drywa pojechały do Dublina na kurs języka angielskiego.

W CENTRUM STUDIÓW ANGIELSKICH DUBLIN uczestniczyły w kursie Standardowy ogólny. Kurs odbywał się codziennie w godzinach przedpołudniowych.
W ramach godzin kontaktowych prowadzone były zajęcia popołudniowe. Umożliwiono również korzystanie z platformy e-learningowej CES. Poranne lekcje były podzielone na dwie części, prowadzone przez dwóch różnych nauczycieli. Lekcje koncentrowały się na budowaniu znajomości języka, poszerzeniu słownictwa i
poprawie gramatyki. Miały również na celu poprawę ogólnej sprawności i płynności komunikacji, koncentrując się na czterech umiejętnościach: mówienia, słuchania, czytania i pisania. Lekcje na CES nauczycielki uważają za bardzo przydatne w zrozumieniu języka angielskiego i angielskiego stylu życia. Obie panie były pod wielkim wrażeniem spotkania studentów z całego świata, a przyjazna i towarzyska atmosfera w szkole pomogła im czerpać radość z nauki.


Katedra św Patryka
Biblioteka
Kościół Audoen’a

W lipcu panie Grażyna Karczyńska i Monika Mazurkiewicz pojechały również do Dublina do tej samej szkoły językowej. Mieszkały w akademiku blisko szkoły, w którym zakwaterowana była większość słuchaczy tej szkoły. Ze względu na różnicę znajomości języka panie te uczestniczyły w kursach na różnych poziomach- pani Grażyna na kursie A1, a pani Monika na kursie A2 – Pre-Intermediate. Obie panie znacznie pogłębiły swoje znajomości językowe. Popołudnia spędzały razem poznając różne zabytki Dublina i okolic. Mieszkanie w akademiku pozwalało na pełniejszą integrację ze studentami z całego świata.