Przejdź do treści

Erasmus dla Nauczycieli

WIZYTY WE FRANCJI

W dniach 26.06 – 08.07.2022r. pani Agnieszka Kursa brała udział w dwutygodniowym kursie języka francuskiego w Montpellier w ramach projektu Erasmus+.

Kurs odbywał się w grupie międzynarodowej. Oprócz niej były tam również osoby z Niemiec, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych i Holandii. Ten międzynarodowy zespół pracował nad rozwijaniem płynności mówienia poprzez szereg dyskusji na aktualne tematy. Prowadzący zajęcia nauczyciel dużą wagę przykładał do poprawnej wymowy. Nie obyło się też bez ćwiczeń, dzięki którym solidnie powtórzono gramatykę.

Po zajęciach pani Agnieszka poznawała najbliższą okolicę oraz region Oksytanii. Zwiedziła centrum Montpellier, wybrała się również do ogrodu botanicznego. Zwiedziła pobliską miejscowość Sète nazywaną Wenecją Langwedocji ze względu na swoje położenie i kanały. Niektórzy znawcy twierdzą, że to właśnie stąd pochodzą najsmaczniejsze francuskie ostrygi.

Korzystała również z zajęć dodatkowych oraz jednodniowych wycieczek organizowanych przez szkołę językową.

Kurs bardzo jej się podobał. Jej umiejętności językowe znacznie wzrosły dzięki konieczności ciągłej komunikacji w języku francuskim nie tylko podczas wspólnej pracy, ale i w czasie wolnym. Po tych zajęciach nabrała motywacji do dalszego samokształcenia. Zdobyte sprawności i umiejętności językowe wykorzysta współrealizując kolejne projekty międzynarodowe.