Przejdź do treści
EnglishPolish

ZAJĘCIA Z JĘZYKA POLSKIEGO Z WYKORZYSTANIEM JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Na początku czerwca nauczycielka Ania Soszyńska przeprowadziła zajęcia z języka polskiego z wykorzystaniem języka angielskiego. Temat dotyczył komputera i internetu oraz słownictwa w języku angielskim koniecznego do ich obsługi.

ZAJĘCIA Z MATEMATYKI Z WYKORZYSTANIEM ANGIELSKIEGO

Na początku czerwca nauczycielka Anna Soszyńska prowadziła zajęcia z matematyki z wykorzystaniem języka angielskiego klasie 7D.

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ 2022

W dniu 9 V 2022r. świętowaliśmy w szkole Dzień Unii Europejskiej. Uczniowie mieli na sobie  ubrania w barwach flagi państwa, które zostało im przydzielone. Młodsi uczniowie słuchali bajek  z różnych stron świata oraz wykonywali prace plastyczne związane z przydzielonym państwem. Powstały przepiękne prace dotyczące kultury, artystów, sportowców,  przyrody, atrakcji turystycznych, kuchni regionalnych  różnych krajów.

Starsi uczniowie uczestniczyli  w spotkaniu z byłą nauczycielką naszej szkoły- panią Danutą  Płotkowiak, która opowiedziała im o życiu w Hiszpanii i na Kubie  oraz wysłuchali relacji  uczennic uczestniczących w wyjeździe do Turcji w  ramach programu Erasmus+. Na koniec spotkania uczniowie wraz z panem  Juliuszem  Kłosem odśpiewali hymn Unii Europejskiej.

Po powrocie do klas  uczniowie w grupach 5-6 osobowych wykonali modele charakterystycznych  budowli z przydzielonego państwa oraz wzięli udziału w quizie sprawdzającym ich wiedzę o Unii Europejskiej. Najciekawsze prace zostały wystawione na holach szkoły i ocenione przez jury.

W klasach 0 – 4 wyróżniono klasy:

I a, I b, 3a, 3b

W klasach V-VIII przyznano:

I miejsce- klasa VII c

II miejsce klasa VII d oraz VIII c

III miejsce – klasy VIII d,  V a, 5 b

Wśród uczniów klas V-VIII bezbłędnie quiz rozwiązało 26 uczniów:

Bartoszewska Zofia, Korn Nikodem, Grabianowska Wiktoria, Pańczak Jeremiasz, Cwojdziński Adam

Kmieciak Adrian, Szyszka Maja, Borysenko Misza, Shlieinlkowa Melania, Drzewiecka Marysia

Świergiel Nicola, Matusik Natalia, Spychała Vanessa, Witczak Amelia, Mularczyk Adam

Ćwiłowicz Oskar, Wójcik Gabriela, Gąsienica Roj Aurelia, Oczkowska Zuzanna, Krzykowski Antoni

Gola Wojciech, Michalak Julia, Gojtka Aleksander, Plewniok Marek, Szubert Mateusz, Tunkiewicz Bartosz

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tym wydarzeniu.

KANAPKI W KOLORACH FLAG PAŃSTW UNIJNYCH

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2021

W zeszły poniedziałek obchodziliśmy Europejski Dzień Języków obcych. Klasy przygotowały plakaty z wylosowanymi językami, które zawisły na drzwiach klas. Wszyscy uczniowie mogą zapoznać się z różnorodnością językową na naszym kontynencie. Z tej okazji w klasie 8a powstał krótki filmik z dialogiem, młodsi uczniowie witali się ze starszymi kolegami w wielu językach, a na lekcjach chemii wszechobecny tlen zamienił się w oxygen. Mamy nadzieję, że pomimo panujących szkolnych obostrzeń był to udany dzień.

Pozdrawiamy,

J.Winkel, A. Sosnowska

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

25 września 2020 roku obchodziliśmy  Dzień Języków Obcych. Zachęcamy do obejrzenia filmików oraz prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

PLANSZÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY 2019